ANKIROS – 16. Uluslararası Demir-Çelik, Döküm, Demirdışı Metalürji Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı

Etkinlik Tarihi : 19-21.09.2024
Etkinlik Yeri : İstanbul Fuar Merkezi

Global Metalurji Sektörü, Döküm, Demir Çelik ve Demir-Dışı Metaller Sektörleri Bu Fuarda Buluşuyor!

Avrasya’nın en büyük metalürji buluşması olan ANKIROS Fuarları, sektörün önde gelen ulusal ve global kuruluş ve derneklerinden de büyük destek almaktadır. Katılımcı profilini, sürekli genişleterek, her düzenlendiği yıl sektöründe itibarını arttırmaya devam eden ANKIROS  Fuarları, ilgili tüm sanayi dalları için etkili ve kalıcı çözümler sunan vazgeçilmez bir iş platformu haline geldi.

TURKCAST – Uluslararası Döküm Ürünleri Özel Bölümü

TURKCAST, Döküm Sektörünün dünyaya açılan penceresi konumunda olup, her tekrarında katılımcı ve ziyaretçilerine yeni bağlantılar, fırsatlar sunarak sektörün büyümesine katkı sağlamaktadır.

(TÜDOKSAD) Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği’nin üyeleriyle birlikte sahnede olduğu ve her tekrarında artan ilgiyle ses getiren TURKCAST, farklı ölçek ve yeteneklerde döküm üreticileri, yatırımcıları ve döküm alıcısı sektörlerin temsilcilerini ortak bir platformda buluşturmayı hedefliyor.

Pik, Sfero, Temper, Çelik, Demirdışı Metaller, Bakır Alaşımları, Hafif Metaller Zamak, Aluminyum Alaşımları, Yüksek Seri, Orta ve Düşük Seri, Tek Parça Dökümleri, Seramik Kalıp ve Hassas Dökümler, Sürekli ve Santrifüj Dökümler, Yüksek Basınçlı Dökümler, Alçak Basınçlı Döküm, Kum ve Kokil Kalıba Döküm, Full Mold, İnce Kesitli Dökümler, Ağır Parça Dökümleri gibi tüm spektrumu kapsayan üretim teknolojilerini tek çatı altında, üreticiler, satın almacılar ve sektörün karar vericileri ile bir araya getirmektedir.

Döküm ürünlerine katma değer yaratan Isıl İşlemler, Mekanik İşlemeler, Yüzey İşlemleri, Metalografik ve Kalite İşlemleri, ilave olarak Döküm Simülasyonu, Döküm Parçalanın, Model ve Kalıpların Tasarımı ve İmalatı konularında uzmanlaşmış tedarikçiler, fuarda döküm alıcılarının beklentilerine çözümler sunacaklar.

ANNOFER Demir Dışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri Özel Bölümü

Demir Dışı Metaller bölümünde, uluslararası ve ulusal katılımcılar alüminyum, bakır ve demir dışı diğer metallerden ürün imal eden tüm üreticilere, en son teknoloji makina, ekipman, ürün, hammadde, sarf malzemeleri ve hizmetlerini sergileyecekler.

ANNOFER , demir dışı metallerin üretimi ve şekillendirilmesi için gerekli tesis, makina ve ekipmanlar üzerine odaklanmaktadır.

Sergilenen diğer ürünlerin yanında sektörün üretimleri için gerekli yüksek ve alçak basınçlı döküm presleri ve endüstriyel fırınlar ziyaretçilerin ANNOFER bölümünde ilgi ile izledikleri ürünlerin başında yer almaktadır.

Demir-Çelik kullanıcı Özel Çelik Bölümünde buluşuyor!

Çelik endüstrisinin uluslararası tedarikçilerinin yanında çelik üreticileri ve çelik servis merkezleri bu özel bölümde ürün ve hizmetlerini sergileme imkanı bulabilirler. Ayrıca, TÇÜD “Türkiye Çelik Üreticileri Derneği” üyesi olan çelik üreticileri de kendileri için oluşturulan bu özel bölümde ziyaretçilerine ürünlerini sergiliyor.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı