AYD Fren Diski Üretim Tesislerine Yeni Yatırım Daha

Türkiye'nin önde gelen dökümhanelerinden AYD döküm, yeni yatırımlarla fren diskinde üretim kapasitesini artırdı. İstihdama ve üretime önemli katkılar sunan AYD Otomotiv, küresel fren diski pazarında daha da büyüyerek gücüne güç kattı.

AYD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Harun Aydın, Genel Müdür Sayın Halil Aydın ve diğer yöneticilerin açılışını yaptığıve ilk kalıp dökümü gerçekleştirilen yeni üretim hattı devreye alındı.

AYD Otomotiv Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Harun AYDIN, “Kapasite artırımlarımız ile Türkiye ekonomisinde daha fazla istihdam ve katma değer sağlıyoruz. İkinci Disa D3-555 Klp saat üretim hızına sahiptir. Yeni hat ile birlikte AYD Döküm, yıllık kapasitesini 55 bin tona çıkaracak ve yılda 6.000.000 adet ve 1.500 farklı referans ürün ile hizmet verecektir. Bu sayede ilk olarak fren diski üretimimizde %100 işleme kapasitesi elde edeceğiz.

Orta ve uzun vadeli hedefimiz yıllık 25.000.000 adet fren diski üretimi olacaktır. Böylece ön düzende olduğu gibi Fren Diski üretiminde de dünya arenasında üst sıralardaki yerimizi alacağız.

Yeni istihdam oluşturup Türkiye ekonomisine ciddi değer katan kapasite artışımız ülkemize hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

 
 
 
 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

191

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı