Konya’nın İhracat Şampiyonu AYD Otomotiv Endüstri Oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2022 yılında Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı araştırmasına göre AYD, genel listede 121. sırada yer alırken, sektörlere göre ihracat sıralamasında Otomotiv Endüstrisi listesinde 21. Sırada yer aldı.

Yenilikçi yatırımları, üretim ve istihdamının yanı sıra gerçekleştirdiği ihracatları ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan AYD OTOMOTİV, İhracat ve istihdamda dâhil olmak üzere Konya’nın en büyük, Türkiye’nin de dev sanayi kuruluşları içinde yer almıştır.

AYD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın “Daha çok çalışıp üretmeye, ihraç edip ülkemizin kalkınmasına destek vermeye, aynı zamanda da kısa ve orta vadede çok büyük yatırımlar yapmaya ve ihracat rakamlarımızı daha da yükselterek yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Onlarca fabrikalarımızda SIFIR İTHALAT, Yüzde yüz net ihracat yapıyor cari açığın kapanmasında en büyük rolü oynayarak ülkemize ve devletimize çok büyük katkılar sağlıyoruz.

“Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi en iyi şekilde yapıyor, vatan için çalışıyor, millet için üretiyoruz. Bu başarılarımızda emek ve katkıları olan çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

(Kaynak:Dünya)

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı