Kutes Metal ve Trakya Kalkınma Ajansı'ndan Gençler İçin İş Birliği

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Çorlu’da işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin istihdama kazandırılması için iş birliğine imza attı. Proje kapsamında Kutes ilk etapta 16 gence tavan vinci eğitimi verecek ve operatör olarak istihdam edecek.

30 yıllık tecrübesiyle Türkiye'nin önde gelen döküm markası Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen ‘Genç İstihdamı’ teması dahilinde işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin mesleki beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması amacıyla bir protokol imzaladı.

Genç istihdamının artırılmasına yönelik proje kapsamında Kutes ilk etapta Tekirdağ Çorlu’da yaşayan 16 gence tavan vinci eğitimi verecek. Eğitimini tamamlayan gençler Kutes bünyesinde operatör olarak istihdam edilecek.

“Gençlere fırsatlar sunmayı önemsiyoruz”

Gençleri desteklemeyi sorumlulukları olarak gördüklerini belirten Kutes İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Ali Esat Kutmangil, "Kurulduğumuz günden bu yana kurucumuz Mehmet Bekir Kutmangil'in insan odaklı vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vizyon çerçevesinde gençlerimize fırsatlar sunmayı oldukça önemsiyoruz.  Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde imzaladığımız protokol ile de gençlerimize nitelikli iş sahibi olma imkanı sağlıyoruz.

Daha fazla genci istihdama kazandırarak hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi. Kısa süre önce üniversite öğrencilerini burs ile desteklemek için Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde Mehmet Bekir Kutmangil Burs Fonu’nu hayata geçirdiklerini belirten Kutmangil, gençler için her zaman fırsatlar sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı