TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısı 24 Mayıs Perşembe günü Dernek Merkezimiz de gerçekleştirildi.

Toplantı; Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Metal Döküm Sektöründe şirketlerinin mevcut durumları hakkında bilgiler paylaşarak başladı.

Devamında Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu’nun Derneğimizin son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı.

Bu ay katıldığımız Bühler AG ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yüksek Basınçlı Enjeksiyon Döküm etkinliği ve Karabük Demir VI. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu hakkında Yönetim Kurulu Üyelerimiz bilgilendirdi.

TÜRKİYE METAL DÖKÜM ÜRETİMİ 2022 YILINDA 3 MİLYON TONUN ÜZERİNE ÇIKTI

TÜDÖKSAD tarafından her yıl düzenli olarak üyeleriyle gerçekleştirdiği anket sonucunda yayınlanan 2022 yılına ait istatistik çalışması tamamlanmıştı. Sektörel Durum Ön Değerlendirme raporu basın ile paylaşıldı.

Toplantıda Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu, rapor hakkında Yönetim Kurulu Üyelerimizi bilgilendirdi.

CHROMAFOR Tanıtımları Devam Ediyor

TÜDÖKSAD, "CHROMAFOR - Metal Döküm Sektöründe Döngüsel Ekonomi Yönetimi” e-öğrenme platformunu sektördeki paydaşlarının kullanımına sunmaya devam ediyor.

İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen, geçtiğimiz hafta üyemiz KUTES Metal kuruluşunun İnsan Kaynakları ve İdari İlişkiler Müdürü Sayın Burak Bozkaya’nın talebi doğrultusunda projeyi tanıtmak için bir çevrimiçi toplantı düzenledi. Konu hakkında Yönetim Kurulu Üyelerimize bilgi paylaşımında bulunuldu.

Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Uzun bir aradan sonra fiziksel olarak gerçekleştirilen ‘’Demir Dökümhanelerinde Refrakter Malzemeleri’’ eğitimi hakkında paylaşımlarda bulundu.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve depremzedeler için yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

197

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı