Tuğçelik Alüminyum, Magna – Araç Tavan Sistemleri Fabrikası'nın Stratejik Tedarikçisi Olarak Seçildi

Tuğçelik, Magna Polonya Araç Tavan Sistemleri Fabrikası için Porsche 983 Tip spor araçlarda kullanılacak olan  3 farklı yapı  parçaları üretimi  için tedarikçi ve staretejik partner olarak seçildi. Toplam proje bütçesi yaklaşık olarak  4.011.000€ dur. Seri üretim 2024 te başlayacak olup 2029 akadar devam edecektir.

Porsche 983 spor üstü açılır araçların tamamında açılır kapanır tavan mekanizması ana taşıyıcı yapı parçaları , Tuğçelik-Magna ortak çalışması sonucu tasarlanmışlar ve Silafont 36 özel alaşım kullanılarak imal edilecek olan komplex parçalar toplamda 70.000 set olarak üretimi planlanmaktadır.

Tuğçelik,  Marelli  – Powertrain Slovakya  fabrikasının’nın ihtiyacı kapsamında VNT Actuator parçalarının seri üretimleri için Nomine edilmiştir.

Tuğçelik, Marelli aktarma organları Slovakya fabrikası için iki farklı projenin seri üretimi nominasyonunu aldı. VNT Actuator parçaları olarak tanımlanan bu parçaların seri üretimleri 2022 de başlayacak olup 2025 sonuna adar devam edecektir.

Bu süre zarfında toplam 7.961.583 € satış cirosu hedeflenmektedir. Parçalarda döküm sontası CNC işleme, hassas yıkama ve %100 sızdırmazlık testleri yapılmış olarak Tuğçelik tarafından Slovakya’a sevkiyat  yapılacaktır.

 

(Kaynak:Tuğçelik)

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.
CHROMAFOR (Erasmus+ KA202 Projesi)
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

175

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı