Carbon Forward Turkey

Etkinlik Tarihi : 9-10.05.2024
Etkinlik Yeri : İzmir

Dünya'nın önemli çevresel piyasalar konferansı Carbon Forward, bu yıl Türkiye'de ilk defa bir etkinlik düzenleyecek.

Avrupa'nın öncü ve en büyük çevresel piyasalar konferansı Carbon Forward, bu yıl Türkiye'de ilk defa bir etkinlik düzenleyecek. İzmir’de 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirecek etkinlikte iklim ve sürdürülebilirlik alanında birçok konu ele alınacak. Life Climate firmasının yerel partner olarak katkıda bulunduğu etkinlik, iklim kriziyle mücadele için çalışan tüm paydaşları bir araya getirecek.

Carbon Forward 2024 yılı içerisinde Londra, Singapur, İzmir ve Toronto olmak üzere dört farklı şehirde konferanslarını gerçekleştirecek. Türkiye’de gerçekleştirilecek etkinlik özel olarak ETS'yi anlamak isteyen endüstri firmaları, ETS şemaları ve CORSIA altındaki uyum yükümlülüklerini takip etmek isteyen havayolları, Avrupa Birliği ETS altındaki uyum yükümlülüklerini anlamaya çalışan denizcilik şirketleri, bu alanda hizmet veren sağlayıcılar ve politika yapıcıları hedeflemektedir. Aynı zamanda Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (CBAM), Türkiye'nin emisyon stratejileri, Paris Anlaşması’nın karbon piyasalarını düzenleyen hükümlerini içeren Madde 6, gönüllü karbon piyasası (voluntary carbon market - VCM) trendleri ile ilgili görüşmeleri de içerecek.

Etkinkik, katılımcılara yeni politikalar, piyasa trendleri ve düzenlemeler hakkında güncel bilgiler sunmanın dışında, sektördeki uzmanlar ve liderlerle doğrudan etkileşim fırsatı da sağlayacak. Bu etkileşimler, katılımcıların iklim değişikliğiyle mücadelede yenilikçi çözümler ve işbirlikleri geliştirmelerine olanak tanıyacak. Carbon Forward Türkiye, bölgedeki karbon emisyonlarını azaltma çabalarına yönelik stratejileri şekillendirmek ve uygulamak isteyen tüm ilgili taraflar için değerli bir kaynak ve iletişim ağı oluşturacak.

Etkinliğe katılmak, sponsor olmak veya konuşmacılar arasına dahil olmak istiyorsanız [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya 0312 481 21 42 numaralı telefondan ilgili kişilere ulaşabilirsiniz.

 

(Kaynak: https://carbon-forward.com/carbon-forward-conference-turkiye-2024/)

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı